Kulturní tipy na léto 2011
pozvánky na koncerty

7.7. 2011
Pokud se letos v létě chystáte zavítat do oblasti Novohradských hor, pravděpodobně vás zajímá v první řadě příroda, pěší výlety nebo cyklistika. Jako zpestření by ale mohlo přijít vhod i několik tipů, kam zde vyrazit za kulturou.
Muzika pro radost 2011, Club penzion Kamínek
Muzika pro radost 2011, Club penzion Kamínek
foto z minulých ročníků
Máte-li rádi kvalitní českou rockovou, folkovou, folk-rockovou, bluesovou nebo funky soulovou hudbu, můžete navštívit v tomto ohledu jednoznačně nejlépe připravený Club Penzion Kamínek v Jakuli u Nových Hradů. Sice v netradičním venkovním prostředí, ale většinou už tradičně několikátý rok tu postupně vystoupí řada českých zpěváků a kapel zvučných jmen.

Muzika pro radost 2011 v Clubu Penzion Kamínek

Nejbližší z koncertů chystá na pátek 15.7. 2011 Radim Hladík a Blue Effect. Následující pátek, 22.7. zazní pohodové akustické hraní kapely Strong Coffee. V sobotu 30.7. proběhne už čtvrtý ročník bluesového festivalu, očekávat můžete přibližně čtyři bluesové formace. V pátek 5.8. zahrají opět Strong Coffe. Na sobotu 6.8. je připravený program především pro děti a jejich rodiče, ve 14 hodin začíná Dětský den s divadlem v podání studia Dell Arte. V pátek 12.8. vám uši i duši pohladí He band, funky soulová kapela z Českých Budějovic. A ještě do třetice Strong Coffe zahraje pro všechny své příznivce v pátek 19.8.
Poslední srpnový koncert, zakončení letní sezóny a benátská noc jsou naplánované na pátek 26.8. Tento večer bude po hudební stránce patřit pražským Monkey Bussines.
Začátky všech uvedených koncertů jsou vždy ve 20.00 hodin, ukončení o půlnoci, na vybraných se můžete těšit i na ohňostroj, gyros nebo pečení prasete. Blíže k programu na webu Clubu penzion Kamínek.

Kultura v Nových Hradech

pestrý program připravilo na letošní léto i Kulturní a informační centrum Nové Hrady.
V pátek 8.7. rozezní od 19 hodin hradní nádvoří koncert Tomáše Kočka a Orchestru, někdy přezdívaných moravští Jethro Tull. World music inspirovaná moravskou tradiční hudbou potěší příznivce rocku, etnické hudby, akustické hudby i jazzu. V Nových Hradech už je to několikátý koncert tohoto skvělého zpěváka a muzikanta a jeho kapely se skvělou letní atmosférou. Tento koncert je i součástí týdenního festivalu Novohradské Hraní 2011. Všechny koncerty festivalu lze navštívit i za výhodnou festivalovou permanentku. Více na webu KIC Nové Hrady. V sobotu 9.7. zahraje na stejném místě a opět v rámci festivalu od 21.00 hodin zpěvačka Lenka Dusilová se svou doprovodnou skupinou Trio, od 22.00 hodin Robert Křesťan a kapela Druhá Tráva. Následující den, v neděli 10.7. zahraje Jan Spálený a ASPM, od 19.00 hodin. Za nepříznivého počasí je pro diváky na nádvoří zajištěno zastřešení.
V pátek 15.7. si můžete přijít od 19.30 poslechnout koncert Ivany Skálové a Radka Novotného. Výběr nejznámějších písní z muzikálů Evita, Jesus CHrist Superstar, West Side Story, Bídníci, Chicago, Rebelové, Fantom opery a další v krásném protředí nádvoří gotického hradu. Při nepřízni počasí bude zajištěn náhradní prostor dle množství vstupenek v předprodeji (zámecké divadlo, kinosál nebo sál Hotelu Máj). 22.7. zahrají V. K.Tomáško a Radek Tomášek.
V srpnu si kromě hudby můžeme užít i divadla. Každý čtvrtek, tj. 4.,11.,18. a 25.8. proběhne na hradním nádvoří divadelní představení nejrůznějších souborů. Malé i velké diváky pobaví postupně Divadlo Kapsa s pohádkou Jak si Kuba Marjánku zasloužil, Divadlo Ludvík s hrou Kouzla a čáry tajemné Prahy, Divadlo Oty Schwarzmüllera se Sněhurkou a poslední srpnový čtvrtek zahraje Divadlo Studna komedii dell arte Kozlí muž o rohatém lakomci, roztoužené čarodějnici, zákeřných milencích a jednom nebohém kanibalovi. Začátky všech uvedených představení jsou v 18.00.
Fotogalerie:
Pokud ji nemůžete spustit, stáhněte si novější verzi Vašeho prohlížeče.

kaminek_01.jpg kaminek_02.jpg kaminek_03.jpg kaminek_04.jpg kaminek_05.jpg

kaminek_06.jpg kaminek_07.jpg kaminek_08.jpg


Powered by myPh3 1.0.2 by Eric Kok

Programy ke stažení a další informace:

Text a foto:
Karel Zelený, Club Penzion Kamínek a KIC Nové Hrady

Další Novinky Mapy Turistika Encyklopedie Diskuze