Nové Hrady slaví a zní
článek a pozvánky

10.6. 2009
přijměte pozvání na dvě nejbližší větší a beze sporu zajímavé akce v Nových Hradech: Městské slavnosti k 730. výročí první písemné zmínky o městě a 4. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Novohradské Znění 2009

Pozvánka na Městské slavnosti.
Městské slavnosti 19.-20. 6. 2009, Nové Hrady

Dlouhých 730 let uplynulo od roku 1279, ze kterého se dochovala první písemná zmínka o Nových Hradech. U příležitosti tohoto výročí pořádá město Nové Hrady po desetileté odmlce opět Městské slavnosti. V uplynulém desetiletí byly totiž pořádány pouze hradní slavnosti na Starém hradě.

Od pátku 19. do soboty 20. června je tedy pro návštěvníky připraven pestrý program. Kromě jiného koncert skupin Ginevra a Musica Canora, celodenní program laděný do středověké atmosféry, oživlé noční prohlídky na hradě (nutná rezervace), dobový tanec, kejklíři, sokolníci, divadla v prostoru náměstí a státního hradu, hry a soutěže pro děti, historické události a osobnosti města představené v dobových scénách nebo třeba skupina historického šermu Vítkovci a večerní ohňostroj.

Občerstvení zajišťují místní restaurace, stánkoví prodejci a novohradští myslivci.
Bližší informace v programu.


Text:
Karel Zelený, Novohradky.info; Květa Jarolímková, KIC Nové Hrady

Novohradské Znění 2009 - mezinárodní festival world music, 9.7.-12.7. 2009, Nové Hrady

Příjemná prázdninová atmosféra jihočeského města Nové Hrady a nedotčená příroda Novohradských hor každoročně umocňuje pohodovou atmosféru letního festivalového šantění. Letošní festivalový ročník se pomalu mění a stále více otevírá mladým rodinám s dětmi. Zapojujeme se do projektu "Celé Česko čte dětem" (www.celeceskoctedetem.cz).

Festivalové koncerty proběhnou letos převážně na hradním nádvoří. Hudební dílny, divadelní představení, filmové projekce a pohádková vyprávění budou probíhat v ZUŠ Nové Hrady, na zámku, v kinosále a v kovárně u hradu.

Malé tržiště zajímavých drobností a čajovna s občerstvením na hradním nádvoří, stejně jako možnost levného stanování přímo ve městě na fotbalovém hřišti jsou festivalovou samozřejmostí.

Více informací opět v oficiálním programu. (*pdf 560 kB) a na www.alikvotnifestival.cz.


Text:
Radka Šindlerová, Agentura Hathor

Hrad Nové Hrady Další Novinky Mapy Turistika Encyklopedie Diskuze