Zimní nádhera na druhou.
reportáž, fotogalerie a tip na výlet

1.2. 2009
Hledáte místo, kde si můžete vychutnat zimu a sníh plnými doušky a nemačkat se přitom mezi davy lidí? Stačí být ve správnou chvíli na správném místě: v Novohradkách právě teď.
Na vrcholu Pivonického vrchu
Pivonický vrch skoro zavalený sněhem.
Opravdová zasněžená zima je krásná, na tom se asi shodneme, možná že i ve městě, ale určitě mnohem hezčí venku. Opravdový požitek ze zářivě bílé krajiny si ale člověk, tak trochu sobecky, nejlépe vychutná tam, kde se o ni nemusí dělit s hordami turistů nebo lyžařů. Nepochybujte o tom, že pokud vás tohle láká, jsou pro vás zimní Novohradky tím pravým rájem.
Jen stěží se tahle nádhera dá popisovat slovy, přinášíme vám tedy pro inspiraci a jako tip na výlet několik aktuálních snímků z okolí Žofína. Zkusili jsme si výstup na Pivonický vrch v cca 50-70 cm prašanu ve vrcholové části a můžeme jedině doporučit. Nutno ale dodat, že bez sněžnic bychom se asi pořádně zapotili. Pokud je ale nemáte a nechcete si je ani půjčit a vyzkoušet, doporučujeme buď aspoň návleky a zásoby energie, nebo naplánovat trasu mimo vrcholové partie. V lesích a na pláních v údolích je totiž sněhu výrazně méně. Tam navíc můžete velmi dobře využít i běžky.

Fotogalerie:
Pokud ji nemůžete spustit, stáhněte si novější verzi Vašeho prohlížeče.

pivonicky01.jpg pivonicky02.jpg pivonicky03.jpg pivonicky04.jpg pivonicky05.jpg

pivonicky06.jpg pivonicky08.jpg pivonicky09.jpg pivonicky10.jpg pivonicky11.jpg


Powered by myPh3 1.0.2 by Eric Kok
Text a foto:
Karel Zelený, Novohradky.info

Rakouská část Další Novinky Mapy Turistika Encyklopedie Diskuze