Výsledky fotografické soutěže 2008
hlasování poroty, uživatelů a slosování hlasů

Fotografická soutěž 2008

24.10.2008

Druhý ročník letní fotografické soutěže Novohradky.info, tentokrát s mottem "Novohradské hory, téměř jako tenkrát" se opět těšil vašemu nemalému zájmu. Nemalý byl i zájem o hlasování v soutěži. Teď je tu konečně také očekávaný závěrečný verdikt poroty, sečtení a slosování vašich hlasů.


Uživatelské hlasování:Hodnocení poroty:
1. Klášter v Nových Hradech, Ivana Šnaidaufová1. Ráno u vodní nádrže Zlatá Ktiš,
Martin Baják
2. U Žárského rybníka, Jarmila Dolinová2. Jitřní úsvit ve Stříbrných Hutích, Jan Fencl
3. Huťský rybník, Jaroslav Tůma3. Pouť, Tomáš Novák

Slosování soutěžních hlasů:
Kompletní výsledky:
1. Andrea Plačková, Chožov
Výsledková listina
(.doc 121 kB)
2. Drahomíra Čechovská, Hodonín
3. Andrea Čekanová, Rožmberk nad Vltavou

Vítězové soutěže v kategorii cena poroty:
1. místo: Ráno u vodní nádrže Zlatá Ktiš
1. místo: Ráno u vodní nádrže Zlatá Ktiš, Martin Baják
2. místo: Jitřní úsvit ve Stříbrných Hutích, Jan Fencl
2. místo: Jitřní úsvit ve Stříbrných Hutích, Jan Fencl
3. místo: Pouť, Tomáš Novák
3. místo: Pouť, Tomáš NovákFakta o soutěži

Druhý ročník letní soutěže, tentokrát na téma "Novohradské hory: Téměř jako tenkrát.", pořádaný Turistickým informačním portálem Novohradky.info za laskavé pomoci partnerů skončil. Do soutěže bylo zasláno celkem 67 snímků od 25 autorů. Nejčastějšími žánry byla krajina a příroda, dále pak architektura, oproti loňskému ročníku přibylo snímku lidí.
V uživatelské části soutěže bylo o vítězích rozhodnuto poměrně jednoznačně.
Čtyřčlenná odborná porota ve složení: Renata Pourová, Květa Jarolímková, Karel Zelený a Pavel Červinka konstatovala, že většina fotografií je velmi zdařilá. Přesto však museli být vybráni vítězové.

Vítězové, cena poroty
Se značným náskokem (celkem 11 bodů) nakonec vyhrál působivý melancholický snímek Martina Bajáka s prostým názvem Ráno u vodní nádrže Zlatá Ktiš. Ocenění si autor zasloužil nejen za vnímavé zachycení zdánlivě banálního námětu pavučiny a vycházejícího slunce, ale také za vynikající způsob, jakým vystihl náladu a atmosféru babího léta. Odvaha, se kterou se pokusil využít působení protisvětla byla korunována úspěchem a celý snímek je příjemně laděn do teplých barevných odstínů a působí témeř neskutečným křehkým dojmem. Samozřejmostí je v tomto případě bezchybné zvládnutí kompozice a technická kvalita.

Dále porotu zaujala a druhé místo (8 bodů) získala fotografie "Jitřní úsvit ve Stříbrných Hutích" od Jana Fencla. Autor zde pracuje s velmi podobným tématem, výsledek je však opět zcela originální a ztěží napodobitelný. Dalšími přednostmi této fotografie je vyvážená kompozice a přirozeně redukovaná barevnost.

Třetím místem (6 bodů) porota ocenila snímek "Pouť" autora Tomáše Nováka. Lze jen hádat, zda fotografie působí více sílou a námětu, čistým řešením, nebo vhodně zvolenou monochromatickou barevností. V každém případě jako celek dokáže zaujmout.

Vítězové, uživatelské hlasování
Samostanou kategorií fotosoutěže bylo uživatelské hlasování. Po zkušenostmi z loňského ročníku byl zpřísněn systém hlasování, každý hlasující musel vyplnit několik osobních údajů pro jednoznačnou identifikaci. Ukázalo se, že to pro návštěvníky a čtenáře webu není problém a hlasů dorazilo opravdu hodně.
Nejvíce (19) jich získala Ivana Šnaidaufová za snímek s názvem Klášter v Nových Hradech.
Na druhém místě (17 hlasů) se umístila Jarmila Dolinová za fotografii U Žárského rybníka.
A následoval (15 hlasů) snímek Huťský rybník Jaroslava Tůmy.

Slosování hlasů
Letošní novinkou v souvislosti se zpřísněným hlasováním bylo slosování už ne anonymních hlasů jako odměna a motivace pro hlasující, kteří si vyzkoušeli nelehkou roli porotců a věnovali tomu kus svého času. Takto tedy byli namátkově vybráni: 1. Andrea Plačková (Chožov), Drahomíra Čechovská (Hodonín) a 3. Andrea Čekanová (Rožmberk nad Vltavou). I oni obdrží ceny věnované sponzory.


Vítězové soutěže v kategorii uživatelské hlasování:
1. místo: Klášter v Nových Hradech, Ivana Šnaidaufová
1. místo: Klášter v Nových Hradech,
Ivana Šnaidaufová
2. místo: U Žárského rybníka, Jarmila Dolinová
2. místo: U Žárského rybníka,
Jarmila Dolinová
3. místo: Hutský rybník, Jaroslav Tůma
3. místo: Huťský rybník,
Jaroslav TůmaCeny pro výherce
Ceny věnované sponzory soutěže
Ceny věnované sponzory
soutěže.
Ilustrační foto z minulého
ročníku. - bude aktualizováno


Pořadatelé soutěže děkují tímto všem fotografům i hlasujícím a těší se na vaši účast i v dalším ročníku.
Výhercům tímto blahopřejeme a mohou se mohou těšit na některou z cen věnovanou nakladatelstvím Baset, Tiskárnou Herbia, KIC Nové Hrady společností Humi Outdoor a Zoner Software které obdrží poštou do 14 dnů.
A pokud jste letos nevyhráli, nezoufejte, foťte dál a určitě to zkuste zase za rok.Turistický informační portál Novohradky.info Nakladatelství Baset, partner soutěže KIC Nové Hrady
Novohradky.info,
pořadatel soutěže
Nakladatelství Baset,
partner soutěže
Kulturní a informační
centrum Nové Hrady,
partner soutěže
Humi Outdoor s.r.o., partner soutěžeTiskárna HerbiaZoner software, s.r.o
Humi Outdoor s.r.o.,
partner soutěže
Tiskárna Herbia, s.r.o
partner soutěže
Zoner software, s.r.o
partner soutěže

Pořádá:
Pořadatelem soutěže je Turistický informační portál Novohradky.info. Vyhodnocení soutěže proběhne do 15.10.2008. Kompletní výsledková listina bude zveřejněna na internetových stránkách (ke stažení zde ). Výhercům hlavní, uživatelské i hlasovací soutěže pořadatel zašle jejich výhru na poštovní adresu uvedenou při odeslání soutěžních snímků nebo hlasování. Pořadatel si vyhrazuje právo upravit pravidla a podmínky včetně doby jejího trvání. Ze soutěže jsou vyloučeni autoři portálu Novohradky.info a členové poroty.


.: Soutěžní fotografie .: Hlasovací formulář .: Poslat foto .: Kontakt .: Plakát