Schengen:
Pohyb bez hranic i v Novohradských horách
článek a tip

7.12. 2007
Kvapem se blíží 21. prosinec, kdy se Česká republika zapojí do tzv. schengenské spolupráce. Leckdo bohužel ani netuší, jaké výhody to znamená například pro pohyb v Novohradských horách a ostatních příhraničních oblastech.
Vstup ČR do Schengenu
Hraniční přechody se stanou minulostí.
Litovali jste také někdy, že nemůžete překročit státní hranici třeba po lesní pěšině? Odradily vás od návštěvy rakouské části Novohradek řídce rozmístěné nebo příliš vzdálené hraniční přechody? Od 21. prosince se to všechno stane minulostí. Česká republika zruší kontroly na svých pozemních hranicích v noci z 20. na 21. prosince 2007.
To, co se ještě nedávno zdálo zcela nepředstavitelné, se stane skutečností. "Česká republika se zapojí do tzv. schengenské spolupráce a připojí se ke skupině států, které neprovádějí kontroly na svých společných hranicích a které dovedly své úsilí o naplnění práva volného pohybu osob v praxi do zdárného konce. Symbolicky se tak završí období pomyslného rozdělení Evropy na „Západ“ a „Východ“ a bude možné překračovat pozemní hranice bez nutnosti předkládat na hraničních přechodech identifikační průkaz."
Stávající hraniční přechody, jak silniční tak turistické se tedy stanou pouhou památkou na minulost. O to intenzivnější budou ale pravděpodobně kontroly ve vnitrozemí. Nezbývá zřejmě, než to vyzkoušet na vlastní kůži. O vlastní zkušenostmi se můžetete s ostatními podělit v diskuzi. Připomínám, že zde samozřejmě rádi zveřejníme i váš članek nebo fotky.

Odkazy:
Článek na Euroskopu: pokračovat euroskop.cz/schengen

Autor:
Karel Zelený, Novohradky.info

Fotogalerie:
Pokud ji nemůžete spustit, stáhněte si novější verzi Vašeho prohlížeče.

novinky-26-a.gif novinky-26-b.gif novinky-26-c.gif novinky-26-d.gif novinky-26-e.gif

Powered by myPh3 1.0.2 by Eric Kok

.: Další Novinky .: Encyklopedie .: Diskuze .: Hraniční přechody .: Úvod