Historické mapy
Flashová verze prohlížení

28.2. 2007
Máte rádi staré mapy? Využijte příležitost prohlédnout si nově naskenované historické mapy Novohradských hor.
Vojenská speciálka 1922 - výřez Pro začátek zde zveřejňujeme naskenovanou část Fastrovy mapy Šumavy I. » (Českobudějovicko - Českokrumlovsko - Kaplicko). Tu navrhl za účasti místních turistických znalců Edvard Fastr a nakreslili kap. K. Štumperem a J. Havránkem, vytiskla Průmyslová tiskárna Praha.
Druhá mapa je vojenská "speciálka" » Č. Budějovice, částečně opravená do roku 1922, mimo ČSR částečně opraveno do roku 1915, část listu podle reambulance z r. 1922, měřítko 1:200.000

Kromě historických map je tu pro srovnání stále Orientační mapa současného stavu. »
Připravili jsme pro vás flashové verze se snadným ovládáním a přibližováním. Pokud se vám tato verze nezobrazí, můžete použít i html verzi. V té však ztrácíte možnost pohodlného posouvání a zvětšování.

Dalším dobrým tipem je také odkaz na externí stránky OldmapsGeolab.cz », kde najdete skvělé mapy celých Čech z I., II., a III. vojenského a Müllerova mapování.

Máte-li doma nějakou další historickou, zde nezveřejněnou historickou mapu Novohradských hor, budeme samozřejmě rádi, pokud nám pošlete její scan nebo kvalitní digitální snímek pro zveřejnění na tomto místě. Určitě tím potěšíte i další nadšence do Novohradek.


vojenská speciálka z r. 1922, výřez Fastrova mapa Šumavy I., výřez

1. Vojenská speciálka z r. 1922

2. Fastrova mapa Šumavy, výřez


Autor:
Karel Zelený
Novohradky.info


.: Další Novinky .: Mapy .: Mapa webu .: Diskuze .: Kontakt