Nový hraniční přechod v Cetvinách
Článek

16.3. 2006
Nový hraniční přechod pro pěší a cyklisty by měl být otevřen v Cetvinách už v létě.
ilustrační foto Zřejmě už počátkem tohoto léta se dočkáme. Hraniční přechod Cetviny/Hammern, dosud otevíraný jen příležitostně, začne fungovat trvale. V létě má sloužit cyklistům a turistům, otevřený bude však i v zimě, především pro lyžaře. A není to jediný z plánovaných nových přechodů na česko-rakouských hranicích. K tomuto úspěchu přispěla česko-rakouská dohoda podepsaná loni v září. Hranice však nelze přecházet jen tak. Možné je to samozřejmě jedině na přechodech, ve stanovené době a s platným cestovním pasem nebo občanským průkazem. Přechody jsou sice bez stálých kontrol, ale policie oblast monitoruje a namátkově provádí kontroly.
Do vylepšení přístupových komunikací, vytvožení odpočívadel, stojanů na kola, informačních tabulí a přístřešků hodlá kraj investovat, v rámci programu Interreg IIIA Česká republika - Rakousko, více než 3 miliony korun.
V plánu je do budoucna i otevření hraničního přechodu Šejby a oprava a zpevnění 53 kilometrů příhraniční cesty, tzv. signálky. Ta by následně pro cyklisty, turisty a běžkaře spojovala Nové Hrady, Šejby, býv. Stříbrné Hutě a Cetviny.

Seznam hraničních přechodů v Novohradských horách včetně jejich doby provozu a určení naleznete zde: více
Autor:
Karel Zelený


.: Další Novinky .: Archiv Novinky 2006 .: Archiv Novinky 2005 .: Diskuze .: Kontakt