První tři - nová publikace o Novohradských horách
Představení publikace, Turistický produkt

23.1. 2006
Milan Koželuh, Novohradské hory: PRVNÍ TŘI
Pro všechny, kteří plánují v letošním roce navštívit Novohradské hory a strávit zde několik dní jejich poznáváním připravilo občanské sdružení, Novohradská občanská společnost (NOS), produkt - publikaci a projekt s názvem První tři.
Pro všechny zájemce o pěší turistiku, kteří se do něj zapojí nabídne poznání, zábavu, hru a věříme, že příjemné zážitky ze zdolávání třech významných vrcholů Novohradských hor: Vysoké (1.034 m.n.m.), Kraví hory (953 m.n.m.) a Kuní hory ( 925 m.n.m.). Ty byly označeny dřevěnými sloupy, z nichž každý obsahuje kovovou pečeť s originálním reliéfem. Návštěvník má v případě, že horu zdolá a nalezne sloup možnost obtisknout reliéf pečetě na k tomu určený protokol přiložením protokolu na pečeť a tlakem např. tužky či nehtu. Reliéf tak přetiskne do určeného pole na protokolu. Pokud toto učiní na všech třech horách může si na určených místech v osadě Hojná Voda, Dobrá Voda, Horní Stropnice a Nové Hrady svůj protokol vyměnit za pamětní minci Novohradských hor. Tato mince není v běžném prodeji a tak jediným způsobem jak ji získat, je právě zdolání zmíněných vrcholů.
A aby se poutníkům lépe šlo, něco zajímavého se dozvěděli, neztratili se a konec konců, aby získali uvedený protokol, vydala NOS publikaci "První tři". Knížka, jejímž autorem je pan Milan Koželuh obsahuje kromě netradičně psaného průvodcovského textu i řadu fotografií ze současnosti i historie této oblasti, mapu s výřezem daného území a již zmíněný vyjímatelný protokol s podrobným popisem jak postupovat pro získání pamětní mince. Kromě běžných informačních a prodejních míst lze publikaci získat i zasláním poštou.

obálka knihy První tři
INFORMACE O PUBLIKACI:

Autor: Milan Koželuh
Počet stran: 72 + vložená mapa a protokol pro získání pamětní mince,
Rozměr: 147x210 mm
ISBN: 80-239-6146-2
Cena: 99 Kč (platba dobírkou) / 89 Kč (bankovním převodem)

KONTAKT A OBJEDNÁVKY

Novohradská občanská společnost
Navrátilova 247
373 33 Nové Hrady

Telefon: 776 296 285 (Michal Jarolímek)
E-mail: novnos@tiscali.czAutor:
Milan Koželuh


.: Další Novinky .: Archiv Novinky 2006 .: Archiv Novinky 2005 .: Diskuze .: Kontakt